четвер, 28 січня 2016 р.

28.01.2016 р.
Всесвітня історія 11 клас
Конспект уроку для дистанційного опрацювання!!!
Тема. Роки «брежнєвського застою» (1964—1985 рр.). Суспільно­політичне життя країни. Дисидентський рух. Від «перебудови» до розпаду СРСР (1985—1991 рр.) Лібералізація суспільного та політичного життя. Антидержавний путч 1991 р. Розпад СРСР
Мета: виявити тенденції політичного, соціально-економічного, повсякденного та куль-турного життя в  Ср С р у  1964—1985  рр.; продовжити формування навичок
учнів висловлювати оцінку діяльності лідерів держави, аналізувати внутріш -ньополітичну ситуацію та зовнішньополітичні пріоритети С РСР на цьому етапі
історичного розвитку; виховувати повагу до історії свого народу.
Тип уроку: комбінований.
ХІД Уроку
I. Організаційний етап
II. Актуалізація опоррних знань і  вмінь учнів
Гра «Знайдіть помилку в тексті»
а) У 1959 р. (1957 р.) почалися реформи ведення (управління)  народним господарством. Надцентралізовані галузеві мініс -терства, які тоді існували, не могли забезпечити швидкого зростання промислового виробництва. Замість них створю -вались місцеві (територіальні) управління — ради народного господарства — радхози (раднаргоспи). У 1965 р. (1957 р.) почалися реформи управління народним господарством.
б) Реформи управління призвели до збоїв у виконанні IV (VI) п’ятирічки. Однак визнавати це і вносити необхідні корективи не стали. Було знайдено інше рішення: замінити чотирирічний (п’ятирічний) план 1956—1960 pp. на вось-мирічний (семирічний) 1959—1966 рр. (1959—1965) pp.

III. Вивчення нового матеріалу




 IV. Узагальнення знань учнів
Фронтальна бесіда
1) Що таке «брежнєвський застій»?
2) На чому була заснована економічна політика госпрозрахун ку? За яких часів радянський уряд уже використовував
цю політику?
3) Що таке «дисидентство»? Назвіть представників дисидентського руху.
4) Назвіть держави, з якими в період 1964—1985 рр. покра -щилися міжнародні відносини; погіршилися.
5) Чому так склалися міжнародні відносини СРСР?
V. Домашнє завдання
1. Опрацювати §16, дати відповіді на запитання ст.. 119-120, письмово в зошиті заповнити таблиці №1, 2 (ст.. 119-120)
2. ***Підготувати додатковий матеріал для роботи на наступ-ному уроці за темою «Від “перебудови” до розпаду СРСР
(1985—1991 рр.)»:
1) М. С. Горбачов: досягнення, помилки, доленосні рішення.
2) Лібералізація суспільного та політичного життя.
3) Антидержавний путч 1991 р. Розпад СРСР.
4) Росія наприкінці ХХ — на початку ХХІ ст.
5) Нові незалежні держави Балтії, Закавказзя та Середньої Азії,
Білорусь, Молдова. Особливості шляхів історичного розвитку.

Немає коментарів:

Дописати коментар